wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Nadaj potrawie smak Kala Namak3

Nasze nowości

Kontakt

  • PF Solutions Patryk Forszpaniak
    os.Polan 17
    61-253 Poznań
    NIP: 782-232-13-43
  • E-mail:info@zdrowodlazdrowia.pl
  • Telefon667-898-992
  • Godziny działania sklepu24h/7 - zamówienia internetowe Kontakt telefoniczny pon-pt: 8-18

Producenci

Nadaj potrawie smak Kala Namak

altChoć nazywa się ją czarną solą, tak naprawdę ma kolor szaro-fioletowy. To niecodzienna przyprawa w kuchni, po którą chętnie sięgają wegetarianie i weganie. Ma ostry smak i aromat. Jest podstawowym dodatkiem do dań kuchni indyjskiej.


Choć nazywa się ją czarną solą, tak naprawdę ma kolor szaro-fioletowy. To niecodzienna przyprawa w kuchni, po którą chętnie sięgają wegetarianie i weganie. Ma ostry smak i aromat. Jest podstawowym dodatkiem do dań kuchni indyjskiej. Z jej pomocą można wyczarować niepowtarzalne potrawy. Czarna sól (Kala Namak, Sulemani Namak, czarna sól himalajska) pochodzi z Indii. To przyprawa o ostrym zapachu, przypominającym jajka. Skąd ten kolor i specyficzny aromat? W skład czarnej soli wchodzi chlorek sodu (NaCl – podstawowy składnik soli kuchennej), śladowe ilości siarczanu sodu, siarczku żelaza oraz siarkowodoru. Głównie siarczek żelaza odpowiada za to, że Kala Namak zyskuje kolor od różowo-brązowego aż do ciemnofioletowego (w kamieniu). Po skruszeniu na proszek naturalna czarna sól ma kolor od różowego po fioletowy.

Tradycyjnie Kala Namak pozyskuje się w kopalniach w Indiach, Bangladeszu, Nepalu i Pakistanie, a także w niektórych regionach w Himalajach. Wydobywa się ją również ze słonego jeziora Sambhar w Indiach. Sól ma postać halitu (halit to minerał z halogenków, znany i używany od czasów starożytnych. Jego głównym składnikiem jest chlorek sodu). Charakterystyczny, jajeczny zapach Kala Namak zyskuje po podgrzaniu soli do kilkuset stopni.

Właściwości Lecznicze Soli Himalajskiej Czarnej

W medycynie ajurwedyjskiej ma zastosowanie jako środek przeczyszczający (przy zaparciach) i wspomagający trawienie. Zaleca się ją osobom z wysokim ciśnieniem krwi i dietą niskosodową. Jest również bogatym źródłem cennych dla zdrowia składników pochodzących z pradawnego oceanu. Himalajska krystaliczna sól dostarcza naszemu ciału energii i regeneruje organizm na wszystkich poziomach. Proporcje minerałów w krystalicznej soli himalajskiej są niemal lustrzanym odbiciem tego, co znajduje się w idealnie zdrowym ciele człowieka.

Dobroczynne właściwości czarnej soli można czerpać w kąpieli z jej dodatkiem – woda powinna mieć temperaturę naszego ciała. Kąpiel solna jest jednym z najlepszych sposobów detoksykacji organizmu. Jeden zabieg jest równoznaczny trzem dniom postu. Zabieg z solą himalajską korzystnie wpływa na organizm w przypadku grypy, rekonwalescencji, pomaga w przypadku stłuczeń i zwichnięć, bólu mięśni i stawów. Ma również wyśmienity wpływ na skórę, pomaga w różnorodnych problemach skórnych.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej